KFV GENIUS®

Viacbodový uzáver s elektromechanickým pohonom

mechanika a elektronika v inteligentnej kombinácii

Na slovenskom trhu je v poslednom období zreteľný rastúci záujem stavebníkov o náročnejšie alternatívy poskytujúce vyššiu odolnosť voči vlámaniu a vyšší komfort ovládania.

Vysoké nároky na mechanické a elektronické zabezpečenie rezidenčných a komerčných budov spĺňa zámok renomovanej nemeckej firmy KFV s označením GENIUS. Viacbodový zámok s elektronickým pohonom, ktorý zabezpečuje automatické odomykanie a uzamykanie dverí, spája bezpečnostné vlastnosti mechanického viacbodového uzáveru s komfortom najmodernejšej elektroniky.

 

Výhody:

  • šírka zabudovania len 16 mm
  • upozornenie akustickým výstražným signálom v prípade, že nie je možné dvere elektronicky uzamknúť
  • zámok s elektronickým pohonom je viacbodový
  • kombinácia mechanického a elektronického zabezpečenia
  • vysoký komfort ovládania
  • elektronické odomykanie aj uzamykanie dverí
  • vysoká variabilita a možnosť prispôsobenia konkrétnej oblasti použitia
  • žiadne spory s poisťovňou v prípade poistnej udalosti – dvere sú po uzatvorení vždy automaticky uzamknuté
  • prídavná funkcia „komfort“ – po stlačení kľučky z vnútornej strany dverí sa zamknuté dvere otvoria (bez použitia kľúča)

Funkcia

Zámok disponuje integrovanou riadiacou elektronikou a elektronicky riadeným pohonom. Dvere uzamyká automaticky po ich zatvorení – vysunutím závory a prídavných uzatváracích mechanizmov (háky, kolíky, resp. ich kombinácia).

V prípade, že sa elektronicky nepodarí dvere uzamknúť (napr. z dôvodu mechanickej prekážky), systém ihneď upozorní na túto skutočnosť akustickým signálom. Pri výpadku elektrického prúdu je možné ovládať zámok klasicky otočením kľúča.

Ovládanie

Zámky je možné odomykať diaľkovým ovládačom (rádiový alebo infračervený) alebo transpondérovým kľúčom, ktoré umožňujú vytvorenie prístupovej hierarchie.

Rádiový diaľkový ovládač s dosahom 2-30 m disponuje plávajúcim kódom. Obidve tlačidlá sú samostatne programovateľné. Je vhodný na otváranie dvoch dverí.

Infračervený diaľkový ovládač s dosahom 4-9 m umožňuje dvere nielen odomykať, ale aj zamykať. Každý generovaný kód sa použije iba raz, potom je neplatný. Uzamykacím tlačidlom je možné okrem uzamknutia dverí súčasne aktivovať aj napr. alarm.

Bezbatériový transpondérový kľúč umožňuje bezdotykové odomykanie po priložení k snímaču vo vzdialenosti 4-6 cm. Umožňuje cielené vymazanie prístupového oprávnenia strateného transpondérového kľúča.

V bytových domoch nájde uplatnenie tzv. odchodové tlačidlo umiestnené na vnútornej strane vstupných dverí do objektu. Zámok je možné odomknúť aj z jednotlivých bytov stlačením tlačidla domového telefónu.

Externé systémy

V prípade potreby je možné napojiť viacbodový zámok GENIUS na externé systémy, ako je napr. elektrický otvárač dverí alebo zabezpečovacie zariadenie. Zámok GENIUS je možné riadiť rozličnými zariadeniami na riadenie prístupu – čítačkou kariet, snímačom odtlačkov prstov, klávesnicou a pod.

Napojenie na externé spínacie hodiny umožňuje automaticky prepínať medzi denným a nočným režimom. V dennom režime sa po zatvorení dverí automaticky vysunie iba strelka zámku, v nočnom režime sa vysúva aj závora a prídavné uzatváracie mechanizmy. Denný a nočný režim je možné voliť aj mechanicky mikrospínačom na čele zámku.

Externými systémami je možné monitorovať stav dverí – je možné napr. zistiť, či sú dvere otvorené, zatvorené alebo či sú zamknuté.

Multifunkčné diaľkové ovládanie io-homecontrol®

Jedinečné inovatívne riešenie: systém KFV-Genius spolupracuje s protokolom io-homecontrol® .

Firma KFV ponúka unikátne multifunkčné diaľkové ovládanie, ktorým je možné ovládať systém Genius pomocou komunikačného protokolu io-homecontrol® .

Dohoda o spoločnom ovládacom protokole prináša riadenie bytovej techniky v rôznych oblastiach. Je ním možné ovládať dvere, strešné okná, rolety a markízy, osvetlenie, vykurovacie a klimatizačné zariadenia, zabezpečovacie systémy, garážové brány ako aj viacbodový elektrický zámok KFV GENIUS a posuvné systémy s motorovým pohonom MHS400 od SIEGENIA-AUBI. Pomocou tohto zariadenia ich je možné nielen ovládať, ale aj monitorovať ich stav. Na systéme participujú firmy ako napríklad: SOMFY, ASSA ABLOY, HONEYWELL, HÖRMANN, NIKO alebo VELUX. io-homecontrol zlepšuje komfort vášho bývania, šetrí energiu a zvyšuje bezpečnosť.

V prípade záujmu o inteligentný viacbodový uzáver s elektromechanickým pohonom KFV GENIUS®, kontaktujte naše zákazkové oddelenie, alebo svojho HASTA obchodno-technického pracovníka.