GUTMANN – hliníková kapotáž

Drevo s hliníkovým obkladom

Drevené okná s hliníkovým obkladom je nový inovačný produkt. Toto rozviazanie spája klasickú krásu dreva a moderný nádych s extravaganciou, ktorú dodáva hliníkový obklad.
Okná a balkónové dvere s hliníkovým obkladom sú vhodné pre klientov, ktorí oceňujú hodnotu modernej architektúry a tradičný vzhľad dreva. Na svoje si prídu aj tí, ktorí sa obávajú pravidelnej údržby drevených okien.

Útulný interiér a vyššia životnosť

Použitie dreva vo vnútri vytvára útulnú atmosféru a preberá konštrukčnú a izolačnú funkciu. Hliníkový profil pripevnený z vonkajšej strany na okenný rám, môže predĺžiť životnosť okna aj o 30 rokov.
Vďaka konštrukcii okna s kombináciou drevo – hliník, nie je potrebná žiadna špeciálna údržba
Drevom obložený hliník chráni pred nepriaznivým vplyvom počasia ako je dážď a slnko. Spojenie dreva s hliníkom dodáva interiéru estetický a útulný charakter. O moderný vzhľad z vonkajšej strany budovy sa stará hliník.

Hliníkové kapotáže okien(profil CORA, MIRA) vyrába firma Gutmann. Hliníkový obklad je pripevnený na okenný rám pomocou špeciálnych klipov, čo vytvorí potrebnú medzeru medzi hliníkom a drevom ktorá umožní prístup vzduchu a vetranie dreveného povrchu. Obklad je pokrytý práškovým lakom a je dostupný v rôznych farebných odtieňoch podľa požiadaviek zákazníka.

Výhody hliníkových obkladov CORA a MIRA

  • Dajú sa použiť pre väčšinu bežných profilov drevených okien a dverí,
  • okná nevyžadujú ďalší ochranný náter,
  • poskytujú dlhodobú ochranu pred nepriaznivým počasím,
  • vlastnosti materiálu sa nemenia vplyvom počasia,
  • možnosť kombinácie s profilmi pre zimnú záhradu(LARA),
  • z ich použitia vyplýva nezanedbateľná ekonomická úspora.

V prípade záujmu o hliníkovú kapotáž drevených okien CORA alebo MIRA, kontaktujte naše zákazkové oddelenie, alebo svojho HASTA obchodno-technického pracovníka.