Okenné kovanie TITAN AF

Presné a efektívne

Pri vývoji kovania TITAN AF sa kládol dôraz na maximalizáciu úžitku pre výrobcu aj pre konečného spotrebiteľa. To znamená hlavne vylepšenú hospodárnosť a optimalizovanú logistiku. Výsledkom je systém kovania, ktorý pozostáva z malého množstva komponentov. Vďaka tomu sú znížené náklady na skladovanie a zvýšená hospodárnosť logistiky. TITAN AF umožňuje vyhotovenie okien všetkých rozmerov v 3. triede odolnosti voči vlámaniu.

Chytrý do detailu

Osvedčený komfortný hríbový čap zaručuje ľahké, bezchybné ovládanie, uzatvára okná a dvere skutočne tesne a v kombinácii s novou generáciou protikusov redukuje opotrebenie. Vďaka svojmu samočinnému výškovému nastaveniu zabraňuje časovo a nákladovo náročným reklamáciám. Tolerancie v drážke na kovanie v rozsahu 10 – 15 mm vyrovnáva otočný hríbový čap samočinne. To maximálne znižuje potrebu nastavovania pri výrobe a montáži a zvyšuje dobrý pocit pri ovládaní.

Nová generácia rámových dielov z plastu a ocele

Okná sú už od základnej úrovne bezpečnosti uzatvárané pomocou novej generácie rámových dielov z plastu a ocele, ktoré sú optimálne vyvinuté pre hríbové čapy.

Nožnice nového kovania TITAN AF zabezpečujú jednoduchšie a komfortnejšie zatváranie a sklápanie

Zapínateľné aretačné nožnice pre otváravé a otváravo-sklopné krídla umožňujú aretovať okenné krídlo v otvorenej polohe jednoduchým otočením okennej kľučky. Vďaka brzdiacej vložke je vedenie do sklopnej polohy jemné a plynulé. V nožniciach je integrovaná poistka proti zabuchnutiu v sklopenej polohe.

Nožnicové závesy zabezpečujú trvale bezpečné spojenie

Montáž nožnicových závesov sa uskutočňuje jednoduchým zaklapnutím do otvoru na ramene nožníc a umožňuje bezproblémové otočenie do požadovaného smeru. Integrovaná brzda zabraňuje samovoľnému otáčaniu krídla v otvorenej polohe, napr. pri prievane.

Nová štulpová prevodovka zabezpečuje vysoký štandard bezpečnosti a komfortu

Disponuje ochranou proti posunutiu, ktorá účinne zabraňuje vlámaniu. Tvarovo pekné funkčné predĺženie páčky určené na nasadenie zaručuje jednoduchú ovládateľnosť pri veľkých krídlach a tiež pri krídlach s vysokou odolnosťou voči vlámaniu.

Nové závesy TITAN AF upútajú skvelým dizajnom, vysokou bezpečnosťou a mnohými výhodami:

  • Vysoko bezpečné závesy TITAN AF svojim atraktívnym dizajnom zaisťujú dokonalý vzhľad okien.
  • Všetky skrutky sú zakryté závesmi.
  • Závesy sú uložené v plastových ložiskách, čím je znížené riziko trenia.
  • Čap nožnicového závesu nie je možné vytiahnuť - závesy disponujú ochranou proti vyrazeniu v sklopenej polohe.

Zdvíhač krídla s valčekom „Inliner“

Umožňuje čistý a komfortný nábeh krídla do rámu. Je dodávaný ako štandardný diel alebo ako diel pre dodatočné zabudovanie. Je vhodný pre všetky tipy a veľkosti okien.

Povrchová úprava TITAN Silber

Poskytuje odolnosť voči všeobecným vplyvom životného prostredia ako je dážď, vietor, prach alebo vlhkosť vzduchu. Vďaka svojim 3 vrstvám dosahuje odolnosť 480 hodín proti červenej hrdzi podľa podmienok testu v soľnej komore podľa DIN 50021SS. Antikorózna ochrana vďaka osvedčenej nanotechnológii zabezpečuje vysoko hodnotný strieborný lesklý vzhľad.

TITAN AF - skrytý potenciál Vášho okna

Veľkým úspechom kovania TITAN AF je, že na základe týchto a mnohých ďalších výhod bolo nominované v roku 2009 na Inovačnú cenu nemeckého hospodárstva. Hodnotiace kritériá 30 člennej komisie: koncepcia projektu, inovačný pokrok a manažment, hospodárnosť, úspech a šance na trhu, možné synergické efekty ako aj úžitok pre životné prostredie a spoločnosť. Chytrá koncepcia od SIEGENIA-AUBI komisiu presvedčila.

Bližšie informácie o výhodách, ktoré prináša kovanie TITAN AF poskytuje priložený PDF dokument.