RENSON ICARUS – efektívne tienenie

Riešenie ochrany pred slnkom - inteligentné tienenie

Slnko je pre nás dôležitým základným zdrojom tepla a svetla. Tienenie RENSON ICARUS je navrhnuté tak aby redukovalo priame slnečné teplo počas letných dní, avšak počíta s tým, že v zime je slnečné teplo prijateľné ba priam vítané. Vďaka tomuto predpokladu je niekedy návrh, dimenzovanie a kontrola tieniacich zariadení komplexná a náročná činnosť. Okrem iného je ovládanie slnečného tepla a svetla dôležité aj pre obmedzenie oslňovania a získanie dostatočného komfortu pre pracovný výkon.

Cesta slnka

Pozícia slnka sa mení z hodiny na hodinu a zo dňa na deň. Rôzne polohy slnka môžu byť vizuálne zobrazené na diagrame cesty slnka. Vďaka informáciám získaným z týchto diagramov a vďaka dlhoročnému know-how spoločnosti RENSON vieme pre systém tienenia ICARUS presne vypočítať uhol tienenia a navrhnúť správne rozmery jednotlivých tieniacich častí.

RENSON ICARUS – ochrana pred slnkom

Pozostáva z hliníkových lamiel lisovaných pretláčaním, elipsovitého alebo pravouhlého tvaru. Poskytuje optimálnu ochranu pred slnečným žiarením. Lamely môžu byť fixné alebo nastaviteľné. Môžu byť osadené horizontálne alebo vertikálne.

Výskum a vývoj

Vývoj nových produktov RENSON prebieha za pomoci HI-END vývojových metód ako je CFD simulácia a spolupráca s renomovanými výskumnými ústavmi ako BRE, BBRI, Von-Karman Institute, CSTB... Všetky produkty sú testované na stabilitu a dlhodobosť používania.

Stabilita a dizajn

Podľa rôznych európskych stavebných predpisov, boli pre tieniaci systém RENSON ICARUS vykonané podrobné výpočty zaťaženia vetrom a snehom na základe ktorých je navrhnuté správne rozpätie, spôsob upevnenia a dizajn stĺpikov pre prichytenie tieniacich lamiel.

Možnosti montáže tieniacich lamiel

 

Výhody tieniaceho systému RENSON ICARUS

  • Redukcia priameho slnečného tepla v letných mesiacoch.
  • Efektívne smerovanie slnečného tepla v období zimy.
  • Obmedzenie oslňujúceho efektu slnka a získanie dodatočného komfortu pre pracovný výkon.
  • Rozšírenie možností ako spestriť vzhľad budovy unikátnym dizajnom tieniaceho systému.